Alternative flash content

Requirements

Get Adobe Flash player

"Dzień Jabłka"

jablkoDnia 12.12.2014 r. w ramach akcji „AKTYWNA SZKOŁA - AKTYWNY UCZEŃ” zorganizowany został w naszej szkole „Dzień Jabłka”.

Wszyscy uczniowie po lekcjach wychowania fizycznego oraz rehabilitacji ruchowej otrzymali od nauczycieli prowadzących zajęcia zdrową przekąskę w formie jabłka.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na to co jedzą uczniowie a przede wszystkim zachęcenie młodzieży do spożywania większej ilości owoców zamiast niezdrowych kalorycznych przekąsek typu batony, hamburgery, chipsy. Hasłem przewodnim tej akcji było. „Jabłka jemy -zdrowo żyjemy”

 

 

 

"Jak zrobić prawdziwe masło"

ButterDnia 13.01.2015 na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku odbyła się pogadanka na temat zdrowego żywienia oraz niebezpieczeństw wynikających ze spożywania produktów spożywczych zagrażających zdrowiu. Adresatami spotkania byli uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy czynnie uczestniczyli w teoretycznej i praktycznej realizacji tematu. Dzieci potrafiły wskazać zdrowe produkty spożywcze oraz te, które szkodliwie działają na organizm ludzki, zwłaszcza na dzieci i młodzież. Znały też największe zagrożenie spożywcze, jakim jest cukier w codziennym procesie żywieniowym oraz wszelkiego rodzaju produkty typu Fast foods. Organizatorzy spotkania mówili o konsekwencjach permanentnego „zaśmiecania” organizmu artykułami spożywczymi, które nie są nam potrzebne oraz o tym, co w diecie codziennej jest wartościowe i niezbędne do prawidłowego rozwoju.

Podsumowaniem pogadanki o zdrowym żywieniu, było wspólna produkcja masła z naturalnego (nieprzetworzonego) produktu spożywczego, jakim była śmietana. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób powstaje produkt codziennego użytku pozbawiony konserwantów, substancji pochodzenia chemicznego oraz zamienników spożywczych. Uczniowie czynnie uczestniczyli w produkcji masła, które na koniec mieli możliwość skosztować z chlebem wypieczonym metodą domową.

 

Organizator

Sebastian Dudra

Karolina Marszał

 

belka

baner szesciolatki

belka

KPPEbelka

Wydarzenia i Święta

Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

  bip cert nw
img502

img503

rzecznik ucznia


 

 

moodle zsi


q4     logo promocje         logo CEO   logoKur     logoOKEprze

logo cyfrowa szkola     zippi png     LOGO STRAZNICY USMIECHUx150     macmilan     wf z klasa tlo     unicef small logo