Alternative flash content

Requirements

Get Adobe Flash player

ICIM

W 2008 roku biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Inwestycja ta była możliwa dzięki projektowi Ministerstwa Edukacji Narodowej współfinansowanemu przez Europejski Fundusz Społeczny pod nazwą Internetowe Centra Informacji Multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych.

 

 

ICIM zostało wyposażone w 4 stanowiska komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne. W każdym z komputerów zainstalowano pakiet Microsoft Office oraz programy multimedialne. ICIM oferuje dostęp do:

- Internetu

- pakietu Microsoft Office Professional 2007

- Encyklopedii PWN

- Wielkiego Multimedialnego Atlasu Świata

- Słowników PWN

- skanera

- nagrywarki

- drukarki

Biblioteka szkolna, jako integralna część szkoły jest pracownią interdyscyplinarną, uczestniczy w procesie dydaktycznym, rozwija działalność kulturalną i wychowawczą, służy zdobywaniu i poszerzeniu wiedzy. Uczniowie mają możliwość samodzielnego pozyskiwania potrzebnych informacji nie tylko z tradycyjnych źródeł wiedzy - encyklopedii, słowników, leksykonów czy atlasów, ale także ze stron internetowych. Dzięki nowoczesnej pracowni multimedialnej wyposażonej w stanowiska komputerowe czytelnicy podczas przerw, przed i po lekcjach mogą skorzystać z Internetu, słowników i encyklopedii multimedialnych, programów do nauki języków obcych. Jest to wielki walor szczególnie dla tych uczniów, którzy nie mają dostępu do komputera i Internetu poza szkołą. Dzięki centrum multimedialnemu czytelnia zaspakaja potrzeby edukacyjne uczniów, dostarcza im informacji, pomysłów oraz rozwija wyobraźnię i kreatywność. Użytkownicy chętnie korzystają z warsztatu informacyjnego biblioteki odrabiają lekcje, przygotowują się do konkursów oraz  wykonują projekty. Młodsi czytelnicy z edukacji wczesnoszkolnej doskonalą technikę czytania korzystając z książeczek zgromadzonych specjalnie dla nich: bajeczek, wierszyków, krótkich opowiadań.

belka

baner szesciolatki

belka

KPPEbelka

Wydarzenia i Święta

Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

  bip cert nw
img502

img503

rzecznik ucznia


 

 

moodle zsi


q4     logo promocje         logo CEO   logoKur     logoOKEprze

logo cyfrowa szkola     zippi png     LOGO STRAZNICY USMIECHUx150     macmilan     wf z klasa tlo     unicef small logo