Alternative flash content

Requirements

Get Adobe Flash player

Przedstawienie Teatralne pt.. "Czerwony Kapturek”

foto007Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarowywani są szczególnymi dowodami miłości. W ramach projektu „Baw się i ucz ! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi" w naszej świetlicy dnia 10.02.201 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka obyło się przedstawienie teatralne z udziałem dzieci pt." Czerwony Kapturek".

Czytaj więcej...

Czytanie łączy pokolenia.

foto005Dnia 03.02.2015 roku zorganizowałyśmy w naszej świetlicy dzień wspólnego czytania pod hasłem "Czytanie Łączy Pokolenia". Zaprosiłyśmy babcie, ciocie i rodziców naszych wychowanków aby wspólnie czytać ulubione bajki. Były to wiersze Jana Brzechwy, ,,Wiersze naszego dzieciństwa" Aleksandra Fredro, Marii Konopnickiej i Urszuli Kozłowskiej oraz ,,Przygody Kubusia Puchatka". Dzieciom bardzo podobało się to spotkanie i przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Były skupione na czytanym tekście, odczuwały radość, że są z bliskimi.

Czytaj więcej...

Wigilia

foto010Tego dnia w świetlicy szkolnej było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie ponieważ obchodzona była wigilia . Wszyscy dzielili się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i radosnych świąt . Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów na których nie zabrakło słodkości.

 

Czytaj więcej...

Andrzejki

foto014W naszej świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszystkie dzieci z wielką radością brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Pod czujnym okiem nauczycieli zorganizowano najbardziej znany sposób przepowiadania przyszłości- lanie wosku .Nie zabrakło również tańców, pląsów i zabaw przy muzyce.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo w internecie

foto012Komputer z dostępem do internetu jest nieodłącznym elementem współczesnego życia. Dzięki temu dziecko poznaje świat, uczy się, kontaktuje z rówieśnikami. Pozytywnych stron Internetu jest bardzo wiele, niesie on jednak ze sobą także wiele zagrożeń dla użytkownika. Aby je uchronić przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni przeprowadziliśmy w naszej świetlicy Zespołu Szkół Integracyjnych rozmowę z uczniami na temat bezpiecznego korzystania z internetu i zakazu kontaktu z nieznajomymi w sieci. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z komputera i internetu , poznały bezpieczne strony przeznaczono dla dzieci i młodzieży. Wraz z nauczycielami świetlicy oglądali filmy , wyrażali swoje opinie w czasie rozmowy, odgrywali scenki i dzielili się swoimi przeżyciami. Podczas wspólnej debaty uczniowie dowiedzieli się, że muszą zachować szczególną ostrożność w nawiązywaniu nowych znajomości przez Internet.

Czytaj więcej...

Zdrowie na talerzu

foto013W naszej świetlicy szkolnej przeprowadzona została debata uczniowska na temat „Zdrowie na talerzu", składała się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie szkoły podstawowej chętnie wzięli udział w tej debacie. Wypowiadali się na temat zdrowego odżywiania, świetnie orientowali się co jest podstawą posiłków. W drugiej części zajęć odbyła się praca w grupach sprawdzająca umiejętności praktyczne. Dzieci z przyniesionych produktów przygotowały kolorowe kanapki oraz surówkę, która składała się z marchwi, jabłka i selera. Dzieci podczas zajęć praktycznych pracowały z wielkim zaangażowaniem. Najwięcej radości sprawiła im degustacja samodzielnie przygotowanego posiłku.

Czytaj więcej...

belka

baner szesciolatki

belka

KPPEbelka

Wydarzenia i Święta

Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

  bip cert nw
img502

img503

rzecznik ucznia


 

 

moodle zsi


q4     logo promocje         logo CEO   logoKur     logoOKEprze

logo cyfrowa szkola     zippi png     LOGO STRAZNICY USMIECHUx150     macmilan     wf z klasa tlo     unicef small logo